Samsunda Güvenilir Bilişimin Tek Adresi

   -Proser Bilişim Güvenlik Sistemleri Otomasyon

Sayaç

  Görüntülü Diafon Sistemleri

GÖRÜNTÜLÜ DİAFON SİSTEMLERİ

 

Binalarda ve işyerlerinde yaygın olarak kullanılan diafon sistemlerinin görüntülü diafon, görüntüsüz diafon ve sesli diafon türleri vardır.
   

Görüntülü Diafon Sistemleri Ankara

 


 

Her marka diafon sistemi farklı kablo kullanabilsede diafon sistemlerinde genellikle fgt9 kablosu kullanılır.Bazı diafon sistemlerinde cat6 data kablosu,bazılarında ise telefon kablosu kullanılır.Görüntülü diafon sistemleri renkli diafon ve siyah/beyaz diafon olarak iki kategoride toplanır.

Her iki diafon sistemindede kullanılan kablolama sistemi aynıdır.Diafon sistemleri dış panel,daire içi ünite ve santral den oluşmaktadır.Her diafon sistemi farklı santral kullanmaktadır.

Görüntülü bina konuşma sistemi olarak bilinen diafon sistemlerinde kullanılan tüm malzemeler aynı markaya ait olmak zorundadır.Diafon sistemlerinde daire içine takılan üniteler sistemin desteklemesi şartı ile aynı markanın farklı ürünleri tercih edilebilinir.

Bina konuşma sistemlerinde en çok kullanılan sistem dijital diafon sistemidir.Bu diafon sisteminde kapı önüne takılan panel üzerinden kart yada şifre ile daire sakininin zile basmadan kapıyı açması mümkündür.

 


Teknosis Web Tasarım ©